Okulary korekcyjne – jak dokonać odpowiedniego wyboru oprawek?
Okulary Oprawki Poradnik

Okulary korekcyjne – jak dokonać odpowiedniego wyboru oprawek?

Okulary korekcyjne to dla wielu osób nieodłączny element garderoby. Wady wzroku wymagają nie tylko odpowiednich szkieł korekcyjnych, ale także oprawek, dzięki którym będziemy mogli bez problemu wyraźnie oglądać świat. Wybór odpowiednich szkieł to zadanie okulisty lub optyka, który pracuje w profesjonalnym salonie optycznym, jednak wybór oprawek pozostaje w naszych rękach. Oczywiście, możemy skorzystać z pomocy optyka, ale ostateczny wybór należy do nas. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu okularów korekcyjnych? Jak dbać o szkła korekcyjne i oprawki okularowe tak, aby służyły nam przez długi czas? Odpowiedzi na pytania, znajdziesz w poniższym artykule!

Okulary korekcyjne – kształt oprawek ma znaczenie

Istnieje pewna niepisana zasada, która mówi, że kształt oprawek należy dopasować do kształtu naszej twarzy. Dlatego w przypadku gdy posiadasz twarz kwadratową, wypróbuj modele o kształcie delikatnie zaokrąglonym, a nawet okrągłym. Kształt ten złagodzi ostre rysy twarzy, które są charakterystyczne u osób posiadających kwadratowy kształt twarzy. Dla osób, których twarz jest zaokrąglona lub owalna, poleca się okulary w kształcie kwadratu lub prostokąta. Taki kształt optycznie wyszczupli naszą twarz, co dla wielu osób jest niezwykle ważne. Polecamy zapoznać się z ofertą marki solano oprawki, ponieważ produkowane przez markę solano oprawy okularowe są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, a dodatkowo każdy znajdzie odpowiedni dla siebie kształt spośród dostępnych na rynku modeli okularów solano.

Okulary korekcyjne – jak dbać o szkła i oprawki?

Okulary korekcyjne nie są tanią rzeczą. Jeśli chcesz więc uniknąć częstych wizyt u optyka i przez długi czas cieszyć się wybranym przez Ciebie modelem okularów, dowiedz się jak odpowiednio o nie zadbać. Przede wszystkim zainwestuj w płyn przeciw parowaniu szkieł, który pozwoli Ci korzystać z okularów korekcyjnych bez konieczności ściągania ich w momencie nagłych zmian temperatur. Dodatkowo, czyść swoje szkła tylko i wyłącznie za pomocą specjalnych ściereczek, które nie zarysują szkieł i przechowuj swoje oprawki w przeznaczonym do tego etui.