Okulary – zadbaj o swoje oczy!
Okulary Oprawki Poradnik

Okulary – zadbaj o swoje oczy!

Okulary zazwyczaj noszone są przez osoby, które borykają się z wadą wzroku. Istnieją jednak modele oprawek, które przeznaczone są dla osób nie posiadających problemów z oczami. Mowa tu o okularach zerówkach, czy doskonale wszystkim znanych okularach przeciwsłonecznych. Okulary te mają na celu ochronę naszego wzroku np. przed szkodliwym i często oślepiającym światłem słonecznym czy światłem niebieskim, które w nadmiarze może negatywnie wpłynąć na nasz organizm. Czy warto więc inwestować w okulary bez szkieł korekcyjnych?

Szkła z antyrefleksem – okulary zerówki, które chronią Twój wzrok!

Okulary zerówki blue control to model okularów, które posiadają szkła z antyrefleksem. Model ten poleca się wszystkim osobom, które każdego dnia narażone są na długotrwałą ekspozycję na światło niebieskie, które emitowane jest przez ekrany urządzeń elektronicznych (telefon, laptop, telewizor). Światło niebieskie może mieć negatywny wpływ na nasz organizm, ponieważ jego nadmiar odpowiada za przekazywanie fałszywych informacji do naszego mózgu, skutkiem czego może być rozregulowany dobowy rytm naszego organizmu, co prowadzić może do problemów z zasypianiem, problemów ze snem, wahań nastroju, bólu głowy oraz często występujących migren. Okulary zerówki ze szkłami z powłoką antyrefleksyjną chronią nasz wzrok przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego, dzięki czemu w bezpieczny sposób możemy korzystać z komputera w pracy czy z laptopa podczas nauki. Szkła z antyrefleksem mogą być również szkłami korekcyjnymi.

Okulary przeciwsłoneczne – nie tylko na wakacjach!

Okulary przeciwsłoneczne to nieodłączny element naszego ubioru podczas dni pełnych letniego i niezwykle ostrego słońca! Okulary przeciwsłoneczne nie tylko wpływają na nasz wygląd, ale chronią nasz wzrok przed promieniami słonecznymi, które mogą nas oślepiać, co jest niezwykle niebezpieczne np. podczas prowadzenia auta. Okulary przeciwsłoneczne zazwyczaj występują w wersji ze szkłami zerowymi, które nie będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które posiadają wady wzroku. Oczywiście możemy kupić okulary przeciwsłoneczne, które posiadają szkła korekcyjne, ale zdecydowanie lepszym i tańszym rozwiązaniem są nakładki przeciwsłoneczne na okulary korekcyjne.