Okulary do pływania – jak wybrać odpowiedni model?
Do Pływania Okulary Oprawki Poradnik Sportowe

Okulary do pływania – jak wybrać odpowiedni model?

Niektórzy ludzie w różnego rodzaju akwenach wodnych czują się jak przysłowiowe ryby w wodzie. Pływanie jest jedną z najczęściej wybieranych dziedzin sportów w Polsce. Od najmłodszych lat możemy korzystać z aqua parków na terenie Polski, a lekcje pływania na stałe zagościły w szkołach jako forma aktywności fizycznej podczas godzin wychowania fizycznego. Warto jednak zadbać o odpowiedni sprzęt, który pozwoli nam na komfortowe uprawianie sportu jak np. okulary do pływania. Jak wybrać odpowiedni model okularów do pływania? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu sprzętu pływackiego? Odpowiedzi na te pytania, znajdziesz w poniższym artykule!

Okulary do pływania – na co zwrócić uwagę podczas wyboru okularów?

Okulary do pływania pozwalają na komfortowe uprawianie sportu nie tylko profesjonalnym pływakom, ale również amatorom czy osobom, które dopiero co rozpoczęły swoją przygodę z wyżej wymienioną dyscypliną sportu. Okulary do pływania powinny być prawidłowo dopasowane, ponieważ tylko wtedy będziemy mogli bez problemów i nerwów przebywać w wodzie i pod nią. Dobrze dobrane okulary do pływania nie powinny powodować uczucia ściskania naszej głowy, zsuwać się i przeciekać. Przymiarka jest więc konieczna, w celu dobrego dopasowania poszczególnego modelu okularów do pływania. Warto zwrócić uwagę również na materiał, z którego został wykonany poszczególny model. Dlaczego? Przeznaczenie okularów wiąże się z wyborem szkieł oraz twardości materiału. Jeśli więc potrzebujemy okulary do rekreacyjnego pływania, powinniśmy postawić na modele wykonane z miękkiego tworzywa, natomiast dla osób, które pływaniem zajmują się zawodowo poleca się okulary wykonane z twardego tworzywa.

Okulary do pływania są również idealnym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień muszą korzystać z okularów korekcyjnych z powodu wady wzroku, którą posiadają. Okulary korekcyjne do pływania również należy odpowiednio dobrać do wymiarów naszej głowy oraz osobistych potrzeb, ponieważ tylko wtedy zyskamy gwarancję komfortowego pływania bez martwienia się o niewyraźne widzenie na basenie.